Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Gibs

5-letni Gibs trafił pod naszą opiekę w czerwcu 2017 r. Zabraliśmy go ze schroniska w Bydgoszczy, gdzie niestety, mimo najszczerszych chęci schroniskowego lekarza, dotychczasowe leczenie stanu zapalnego gruczołu okołoodbytowego nie zakończyło się sukcesem.
Pod naszą opieką Gibs przeszedł operację usunięcia gruczołu okołoodbytowego oraz dwóch przetok, które się utworzyły. Niestety po jakimś czasie stan Gibsa się pogorszył i konieczna była reoperacja.
Lekarze tym razem znaleźli źródło problemów Gibsa – bambusowy 20 cm patyk do szaszłyków wbity pod kręgosłupem, głęboko w mięśniach, penetrujący aż do jamy miednicy. Nie wiadomo jak długo tam tkwił i którędy się dostał. Jedno jest pewne – Gibs miał naprawdę wiele szczęścia i gdyby nie dociekliwość lekarzy, nie mielibyśmy szans na skuteczne wyleczenie i uratowanie go.
Gibs dał się poznać jako przesympatyczny, łagodny, pełen energii pies.
U Gibsa zdiagnozowano dysplazję stawów biodrowych i spondylozę kręgosłupa, w obecnej chwili nie sprawiają mu one bólu i wymagają jedynie wspomagania suplementami. Gibs ma też alergię i przeszedł program odczulający.
Po pobycie domu tymczasowym w Gdańsku, w styczniu 2018 r. Gibs zamieszkał w swoim nowym domu we Wrocławiu.

Cała historia oraz więcej informacji i zdjęć Gibsa znajduje się na forum roboczym fundacji. Aby przejść na forum kliknij tutaj

odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany

Zdiagnozowane choroby: dysplazja stawów biodrowych, spondyloza kręgosłupa, alergia, niewydolność trzustki

Wykonane badania i zabiegi: usunięcie gruczołu okołoodbytowego i dwóch przetok, reoperacja i usunięcie ciała obcego z okolic odbytu, badanie histopatologiczne, badanie krwi, testy alergiczne

Przyjmuje na stałe: enzymy trzustkowe

Wirtualnymi Opiekunami Gibsa byli:

Justyna Szumieł, Paweł Gieraszczenko, Edyta Gajewska, Katarzyna Lewandowska

  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa

nasi podopieczni