Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Alma (*)

W marcu 2018 r. pod naszą opiekę trafiła starsza goldenka. Zabraliśmy ją ze schroniska w Chorzowie.
Alma była przesympatyczną, stateczną, łagodną i spokojną starszą damą. Była przyjaźnie nastawiona do całego świata. Alma lubiła spokojne spacery, w domu była mało aktywna.
Podczas badań RTG i USG w żołądku Almy lekarze znaleźli metalowy kapsel. Na szczęście został on wydalony naturalnie i nie było potrzeby usuwania operacyjnego. Alma przeszła zabieg usunięcia zmiany na gałce ocznej, zmiana ta okazała się łagodna. U Almy została zdiagnozowana i wyleczona anaplazmoza. Sunia miała sporo problemów zdrowotnych (nawracające stany zapalne trzustki i wątroby, problemy kardiologiczne, problemy kostno-stawowe), była pod stałą opieką lekarską, przyjmowała odpowiednie leki i była na specjalistycznej diecie. Almuszka miała też osłabione czucie w tylnej części ciała i związane z tym problemy ze wstawaniem i poruszaniem się.
Alma przebywała w domu tymczasowym w Chorzowie. Z racji wieku, licznych problemów zdrowotnych i związanym z nimi kosztownym leczeniem, Alma pozostała dożywotnio pod naszą opieką. Odeszła za Tęczowy Most 10 września 2021 r.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, choroby odkleszczowe, badanie moczu, badanie USG, badanie RTG, badania EKG i echo serca, badasnie histopatologiczne usuniętej narośli podkórnej oraz narośli na gałce ocznej, badanie na choroby odkleszczowe odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana zwyrodnienia stawów kolanowych, spondyloza kręgosłupa, niedomykalność zastawki trójdzielnej, nawracające zapalenia trzustki i wątroby
Wirtualni opiekunowie Almy: Justyna Szumieł, Aleksandra Lewicka, Kacper Gucma, Anna Pieczatkiewicz, Izabela Dubiel, Zdzisława Prajs, Katarzyna Adler, Aleksandra Abramek
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa

pomogliśmy