Alma

W marcu 2018 r. pod naszą opiekę trafiła starsza goldenka. Zabraliśmy ją ze schroniska w Chorzowie.
Alma to przesympatyczna, stateczna, łagodna i spokojna starsza dama. Jest przyjaźnie nastawiona do całego świata. Alma lubi spokojne spacery, w domu jest mało aktywna.
Podczas badań RTG i USG w żołądku Almy lekarze znaleźli metalowy kapsel. Na szczęście został on wydalony naturalnie i nie było potrzeby usuwania operacyjnego. Alma przeszła zabieg usunięcia zmiany na gałce ocznej, zmiana ta okazała się łagodna. U Almy została zdiagnozowana i wyleczona anaplazmoza. Sunia ma trochę problemów zdrowotnych (nawracające stany zapalne trzustki i wątroby, problemy kardiologiczne, problemy kostno-stawowe), jest pod stałą opieką lekarską, przyjmuje odpowiednie leki, jest na specjalistycznej diecie. Almuszka ma też osłabione czucie w tylnej części ciała i związane z tym problemy ze wstawaniem i poruszaniem się.
Alma przebywa w domu tymczasowym w Chorzowie. Z racji wieku, licznych problemów zdrowotnych i związanym z nimi kosztownym leczeniem, Alma pozostanie dożywotnio pod naszą opieką.

 • zdjęcie psa
 • zdjęcie psa
 • zdjęcie psa
 • Alma (6)

Wiek: szacowany na 14 lat

Alma przebywa w Domu Tymczasowym w Będzinie pod opieką Pauliny i Mateusza

Opiekunem domu tymczasowego jest Alicja Jakubowska

Status: nie do adopcji

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, choroby odkleszczowe, badanie moczu, badanie USG, badanie RTG, badania EKG i echo serca, badasnie histopatologiczne usuniętej narośli podkórnej oraz narośli na gałce ocznej, badanie na choroby odkleszczowe

odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana

zwyrodnienia stawów kolanowych, spondyloza kręgosłupa, niedomykalność zastawki trójdzielnej, nawracające zapalenia trzustki i wątroby

Możesz wpłacić darowiznę dla Almy

Możesz zostać wirtualnym opiekunem Almy

Wirtualni opiekunowie Almy: Justyna Szumieł, Aleksandra Lewicka, Kacper Gucma, Anna Pieczatkiewicz, Izabela Dubiel

Wieści z domu tymczasowego (DT)

 • Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

  1 tydzień temu

  Alma rezydentka
  Wieści z domu tymczasowego

  Almusia w ostatnich dniach troszkę się badała. Robiliśmy RTG stawów oraz sprawdzaliśmy serduszko. Zdjęcia pokazały bardzo mocno posunięte zwyrodnienia. Zesztywniały odcinek lędźwiowo krzyżowy, narośla kostne w prawym kolanie. Pani dr dziwiła się że Alma w ogóle chodzi 😔 Serduszko też troszkę gorzej, prawa strona jest bardziej poszerzona od ostatniego badania. Dostaliśmy nowe leki by serducho wspomóc.
  Te wyniki badań mało Almę obchodzą i nic sobie nie robi z zakazu podskoków. Na co dzień jak na jej faktyczny stan jest ruchliwa. Teraz gdy można podziałać na ogródku Almusia czlapie z zaciekawieniem za mną mimo, że kręcę się wchodząc do domu i wychodząc.
  Aby wspomóc jej zdrówko, głównie stawy będziemy ją rehabilitowac. Ma zalecana hydrobieznie oraz laser wysokoenergetyczny.
  A na filmiku Almusia na spacerku 😉 pod koniec słychać jak haczy o chodnik pazurkami w tylnych lapkach😔
  ... Zobacz więcejUkryj

  Dodaj Komentarz

  Superdama z Almusi jest💖

  Od razu napiszę, że nie jestem weterynarzem i zapewne ma Pani zalecenia od dobrych specjalistów, ale proszę jeszcze może to zalecenie na hydrobierznię skonsultować? Miałam goldenka z prawie całym zrośniętym od zwyrodnień odcinkiem lędźwiowym i dysplazją stawów, zastanawiałam się nad właśnie chodzeniem w wodzie, ale konsultowałam to z kilkoma fizjo i mówili, żeby uważać z psiakami z chorym sercem, bo może nie dać rady. Ale jak pisałam, specjalistką nie jestem, tylko rzuciło mi się w oczy i przypomniała własna historia :)) trzymam mocno kciuki i życzę dużo zdrówka ❤️

  Almusiu masz tyle radości zycia w sobie 🥰 jestes cudowną dziewczyną ❤️🐾 duzo zdrowia i siły ✊🏻❤️🐾😘

  Dużo Zdrówka Almusia❤

  Dużo zdrówka❤️

  Jakby ocierała tylne łapki to u nas pomagała skarpeta, a na skarpetę oklejałam osłonę z lepca bawełnianego. Leciutka osłona, a działała. buty się u nas nie sprawdziły - psiak wyzej podnosił nogi i je przeciążał. Zdrówka dla Słoneczka <3

  Dużo zdrówka Almusia przesyła seniorka 🐕Bafi z rodzinką 💖💖

  View more comments

  Pokaż starsze wpisy
 • Więcej o Almie możesz przeczytać na FaceBook’u, na grupie Fundacja Pomocy Goldenom AUREA–PODOPIECZNI

  nasi podopieczni

  w przygotowaniu do adopcji
  w przygotowaniu do adopcji
  w przygotowaniu do adopcji
  czeka na adopcję
  w przygotowaniu do adopcji
  w przygotowaniu do adopcji
  czeka na adopcję
  zdjęcie psa
  czeka na adopcję
  nie do adopcji
  zdjęcie psa w wodzie, golden retriver siedzi w wodzie z dużym patykiem w pysku, przypięta smycz do szelek luźno płynie
  czeka na adopcję