Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Diego (*)

We wrześniu 2019 r. otrzymaliśmy prośbę o pilną pomoc i wzięcie pod opiekę goldena Diego. Jego właścicielka, starsza Pani, z powodu swojej ciężkiej choroby, nie mogła dłużej sprawować opieki nad psem.
Było wiele do zrobienia, od pielęgnacji futra Diego, przez odchudzanie, po diagnostykę, ponieważ Diego dotychczas nie przechodził żadnych badań. Diego miał zmiany skórne, kilka guzków w okolicy odbytu, które usunięto i które okazały się mocno powiększonymi gruczołami okołoodbytowymi. Diego miał również zmienione jądra i zespół hiperadrogenny (nadprodukcja testosteronu) więc został wykastrowany. Co jakiś czas u Diego nawracał stan zapalny uszu, musiał być też wspierany przeciwbólowo z uwagi na zwyrodnienia stawów.
Na początku Diego reagował na wiele rzeczy nerwowo i agresywnie, prawdopodobnie z powodu odczuwanego bólu. Później okazał się sympatycznym, posłusznym i spokojnym psem. Uwielbiał spacery i towarzystwo człowieka. Nie przepadał jednak za wizytami u weterynarza. Potrafił też bronić zasobów przed innymi psami.
Wsierpniu 2020 r. Diego został adoptowany przez swoją opiekunkę.
28 kwietnia 2021 r. Diego odszedł za Tęczowy Most.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, badanie moczu, badanie USG, badanie kału odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany spondyloza, zmiany zwyrodnieniowe w stawach biodrowych i łokciowych
Wirtualni opiekunowie Diego: Agata Domagała, Kacper Gucma, Mariola Krajewska, Anna Janczak
  • zdjęcie psa z nadwagą, złoty golden retriever spaceruje na smyczy
  • zdjęcie psa z nadwagą, złoty golden retriever odpoczywa w legowisku
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa

pomogliśmy