Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Joka

W listopadzie 2021 r. pod naszą opiekę trafiło 5 goldenów, które zostały zabrane z koszmarnych warunków. Były trzymane stale w kojcach, nieregularnie karmione, bez opieki weterynaryjnej i bez kontaktu z człowiekiem. Joka jest jednym z nich.
Lęk przed człowiekiem był w niej ogromny. Sunia na widok człowieka zamierała bez ruchu, spojrzenie na nią, dotknięcie wywoływało paraliż, brak oddechu i drżenie całego ciała. Leżała cały czas w jednym miejscu, a poruszała się jedynie, kiedy człowieka nie było w pobliżu. Przez pierwsze dni nie jadła, nie piła, nie siusiała, była jak sparaliżowana. Była noszona na rękach, ponieważ sama w obecności człowieka nie zrobiła nawet kroku. Z dnia na dzień Joka robi postępy i otwiera się na otoczenie. Zaczęła jeść w obecności człowieka, wychodzi już na spacer do ogródka, jej strach jest już o wiele słabszy.
W pierwszych dniach znaleźliśmy przy niej krew więc musieliśmy zabrać ją pilnie do weterynarza. Sunia waży 20 kg, ma anemię, jest niedożywiona, miała guza wielkości pięści na listwie mlecznej i kilka mniejszych na drugiej listwie, ale na szczęście brak przerzutów do płuc. Krew jest efektem bardzo silnego stanu zapalnego pęcherza. Zostało już wdrożone odpowiednie leczenie, Joka poczuła się nieco lepiej. Musieliśmy ją też wykąpać, bo skóra i sierść były oblepione odchodami, trzeba było wypłukać odchody pcheł i powycinać kołtuny sprawiające dodatkowy ból.
Joka przeszła pilny zabieg usunięcia guza na listwie mlecznej, ponieważ zaczął się on rozpadać. Niestety guz okazał się złośliwym nowotworem z przerzutem do okolicznego węzła chłonnego. Czekamy na konsultację onkologiczną.

 • 20211116_182124
 • 20211116_144247
 • 20211116_151218
 • 20211116_151535
 • 20211116_181215
 • received_320447322871581

Wiek: 8,5 roku

Joka (Calineczka) przebywa w Domu Tymczasowym w Ustroniu pod opieką Dominiki i Łukasza

Opiekunem domu tymczasowego jest Alicja Jakubowska

Status: w przygotowaniu do adopcji

badanie krwi: morfologia, biochemia, badanie moczu, badanie USG, badanie RTG klatki piersiowej

zaszczepiona, odrobaczona, wysterylizowana

Możesz wpłacić darowiznę dla Joki

Możesz zostać wirtualnym opiekunem Joki

Wirtualni opiekunowie Joki: Katarzyna Adler, Natalia Masłowska, Małgorzata Kulczyńska, Anna Gancarz, Agnieszka Czylok, Monika Roszkowska, Joanna Mielewczyk, Katarzyna Kielińska

Wieści z domu tymczasowego (DT)

 • Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
  Pokaż starsze wpisy
 • Więcej o Joce możesz przeczytać na FaceBook’u, na grupie Fundacja Pomocy Goldenom AUREA–PODOPIECZNI

  nasi podopieczni