Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Melka

Melka jest jednym ze 130 psów odebranych w marcu 2018 r. interwencyjnie z pseudohodowli. Psy przebywały tam w okropnych warunkach.
Melka była słabo zsocjalizowana, na początku bała się ludzi i otoczenia, ale powoli przełamywała i nadal przełamuje swoje strachy. W domu tymczasowym uczy się, że człowiek, jego obecność nie są niczym złym. Melka wymaga cierpliwego, spokojnego, świadomego opiekuna, który będzie wzmacniał jej pewność siebie i pomagał w oswajaniu lęków. Melka nie przepada za atmosferą dużego miasta, raczej szukamy dla niej domu w spokojnej okolicy. Sunia nie lubi pozostawać sama w zamknięciu, ze stresu potrafi wtedy coś zniszczyć.
Melka przeszła w kwietniu 2019 r. zabieg usunięcia fragmentu listwy mlecznej i znajdującego się na niej guza. Guz okazał się nowotworem gruczołu mlekowego o średnim stopniu złośliwości. Zgodnie z zaleceniami i sugestiami onkologa, rokowania są optymistyczne, należy jedynie wykonywać regularne badania kontrolne.
W maju 2020 r. tymczasowi opiekunowie Melki adoptowali ją.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, choroby odkleszczowe, badanie moczu, badanie USG, badanie histopatologiczne usuniętego guza listwy mlecznej odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana
Wirtualni opiekunowie Melki: Anna Grządzielska, Marta Wojciechowska, Katarzyna Czerniakiewicz
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa

pomogliśmy