Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Goofy (*)

W styczniu 2019 r. został przekazany pod naszą opiekę golden Goofy. Goofy był w bardzo złym stanie fizycznym: miał bakteryjne zapalenie skóry, oczu, uszu, powodujące silny świąd, podwinięte powieki (entropium) i cofnięte gałki oczne, blizny na rogówce oka, krwiaka oraz liczne rany i blizny na pysku, wyrwane pazury. Goofy przeszedł operację usunięcia entopium obu powiek. Wszystkie stany zapalne zostały wyleczone. U Goofiego zdiagnozowano zaawansowaną spondylozę lędźwiową (objawia się niewielkimi incydentalnymi deficytami neurologicznymi w tylnej części ciała) oraz lekką dysplazję stawów biodrowych, alergię i niedoczynność tarczycy. Alergia objawiała się stanami zapalnymi uszu oraz świądem skóry. Goofy musiał być na specjalistycznej diecie, a co jakiś czas, w przypadku intensywnego świądu, musiał być wspierany lekami.
Goofy był przesympatycznym, pogodnym psem. Nie wymagał intensywnego wysiłku fizycznego ani dużo ruchu, lubił spokojne spacery. Był przyjaźnie nastawiony do ludzi, tolerował koty. Jeśli chodzi o psy, to czasem ekscytował się na widok innych psów, różnie też reagował na obce samce, zwłaszcza te, które dążyły do konfliktu. Uwielbiał, kiedy uwaga człowieka była skupiona na nim.
Goofy nie najlepiej czuł się w mieście, w bloku, miał dość silny lęk przed chodzeniem po schodach i dużych, śliskich powierzchniach, dlatego zamieszkał w domu z ogrodem.
Goofy przebywał w domu tymczasowym w Ostrołęce, a w lipcu 2021 r. został adoptowany przez swoich opiekunów.
6 września 2021 r. Goofy odszedł za Tęczowy Most.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, badanie okulistyczne, badanie USG, cytologia zmian skórnych, badanie kardiologiczne odrobaczony, zaszczepiony entropium powiek – usunięte operacyjnie, spondyloza lędźwiowa, alergia, niedoczynność tarczycy, dysplazja stawów biodrowych, zwyrodnienia stawów kolanowych i nadgarstkowych
Wirtualni opiekunowie Goofiego: Katarzyna Jarzyńska, e-translations i Babole, Małgorzata Szczerba, Magdalena Olczak, Elwira Binko, Izabela Tyndel, Joanna Smokowska, Agnieszka Juraszek, Igor Kowal, Karolina i Jerzy Sroczyk, Katarzyna Kilińska
  • zdjęcie psa

pomogliśmy