Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Goofy

W styczniu 2019 r. został przekazany pod naszą opiekę golden Goofy. Goofy był w bardzo złym stanie fizycznym: miał bakteryjne zapalenie skóry, oczu, uszu, powodujące silny świąd, podwinięte powieki (entropium) i cofnięte gałki oczne, blizny na rogówce oka, krwiaka oraz liczne rany i blizny na pysku, wyrwane pazury. Goofy przeszedł operację usunięcia entopium obu powiek. Wszystkie stany zapalne zostały wyleczone. U Goofiego zdiagnozowano zaawansowaną spondylozę lędźwiową (objawia się niewielkimi incydentalnymi deficytami neurologicznymi w tylnej części ciała) oraz lekką dysplazję stawów biodrowych, alergię i niedoczynność tarczycy. Alergia objawia się stanami zapalnymi uszu oraz świądem skóry. Goofy musi być na specjalistycznej diecie, a co jakiś czas, w przypadku intensywnego świądu, musi być wspierany lekami.
Goofy to przesympatyczny, pogodny pies. Nie wymaga intensywnego wysiłku fizycznego ani dużo ruchu, lubi spokojne spacery. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, toleruje koty. Jeśli chodzi o psy, to czasem ekscytuje się na widok innych psów, różnie też reaguje na obce samce, zwłaszcza te, które dążą do konfliktu. Uwielbia, kiedy uwaga człowieka jest skupiona na nim.
Goofy nie najlepiej czuje się w mieście, w bloku, ma dość silny lęk przed chodzeniem po schodach i dużych, śliskich powierzchniach.
Goofy przebywał w domu tymczasowym w Ostrołęce, a w lipcu 2021 r. został adoptowany przez swoich opiekunów.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, badanie okulistyczne, badanie USG, cytologia zmian skórnych, badanie kardiologiczne odrobaczony, zaszczepiony entropium powiek – usunięte operacyjnie, spondyloza lędźwiowa, alergia, niedoczynność tarczycy, dysplazja stawów biodrowych, zwyrodnienia stawów kolanowych i nadgarstkowych
Wirtualni opiekunowie Goofiego: Katarzyna Jarzyńska, e-translations i Babole, Małgorzata Szczerba, Magdalena Olczak, Elwira Binko, Izabela Tyndel, Joanna Smokowska, Agnieszka Juraszek, Igor Kowal, Karolina i Jerzy Sroczyk, Katarzyna Kilińska
  • zdjęcie psa

pomogliśmy