Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Sintra

W sierpniu 2020 r. pod naszą opiekę trafiła Sintra, sunia którą właściciel kilka miesięcy wcześniej chciał wywieźć do lasu, bo udusiła mu kilka kur. Sintra została wtedy przygarnięta przez starszą panią o dobrym sercu, której jednak nie starczyło siły, środków ani możliwości, aby odpowiednio zaopiekować się sunią i postanowiła poszukać dla niej nowego domu.
Sintra akceptuje inne psy, toleruje koty. Na początku próbowała znaleźć sobie sposób na ucieczkę z posesji, ale wystarczyła obecność, bliskość człowieka i zainteresowanie sunią, aby przestała podejmować próby.
U Sintry zdiagnozowano zaćmę genetyczną, co oznacza, że wzrok Sintry z czasem będzie się pogarszał. Leczenia wymagała także jej skóra, która była w stanie zapalnym i swędziała. Sintra ma też stwierdzoną nieznaczną dysplazję stawów biodrowych i spondylozę kręgosłupa, przeszła serię zabiegów rehabilitacyjnych.
W grudniu 2020 r. Sintra została adoptowana przez swoich tymczasowych opiekunów.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, badanie kału, badanie USG, badanie na obecność chorób odkleszczowych odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana zaćma genetyczna, spondyloza lędźwiowej i krzyżowej części kręgosłupa, nieznaczna dysplazja stawów biodrowych
Wirtualni opiekunowie Sintry: Kacper Gucma, Igor Kowal, Ania i Wojtek Grządzielscy
  • 118581571_2441183949515530_4432950237678603769_n

pomogliśmy