Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Fiona

Właścicielka 8-letniej Fiony nie mogła dłużej się zajmować sunią i poprosiła nas o pomoc.
Fiona to aktywna, energiczna sunia. Zdarza jej się, że mocno się ekscytuje, zwłaszcza w obecności kotów, gania je pasjami. Zaczęła tolerować koty przebywające w domu, ale nadal jest między nimi spore napięcie. Fiona potrafi ukraść jedzenie, broni też zasobów. Na spacerach mocno się ekscytuje kiedy zobaczy lub wywęszy dzikie zwierzęta albo koty, zdarza się wtedy, że nie chce się ruszyć z miejsca i jest głucha na wszelkie argumenty opiekuna.
Fiona to typ psa, który mocno związuje się z jednym opiekunem, kiedy ten wychodzi z domu Fiona dość długo i intensywnie szczeka, dlatego raczej nie powinna mieszkać w bloku.
U Fiony zdiagnozowano zwężenie kanalików łzowych, zostały one poszerzone i odbudowane chirurgicznie. Sunia przeszła też zabieg usunięcia kilku zmian podskórnych, dwie z nich okazały się łagodnymi zmianami, a jedna nowotworem komórek tucznych (mastocytoma) o najniższym stopniu złośliwości. Guz został całkowicie usunięty, przerzutów w innych organach nie stwierdzono, nie muszą, ale z czasem mogą pojawiać się kolejne guzy.
W kwietniu 2021 r. Fiona zamieszkała w swoim nowym domu w Żywcu.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, badanie moczu, badanie kału, badanie na obecność chorób odkleszczowych, konsultacje kardiologiczne, konsultacje okulistyczne, badanie USG, badanie RTG stawów biodrowych i klatki piersiowej odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana niedoczynność tarczycy
Wirtualni opiekunowie Fiony: Sylwia Lempart, Agnieszka Chmielewska, Maria Chmielewska, Andrzej Chmielewski, Katarzyna Adler, Katarzyna Pytkowska
  • received_330430881721871
  • received_323524698717333
  • received_1046482149135410

pomogliśmy