Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Chester

Chester razem z drugim goldenem Niko trafili do nas w maju 2021 r. po odebraniu z pseudohodowli. Chester dość szybko zaaklimatyzował się w nowym domu, choć nadal jest nieco strachliwy. Chester nie sprawia żadnych problemów, bardzo dobrze dogaduje się z psimi rezydentami, akceptuje też koty.
Chester trafił pod naszą opiekę w nie najlepszym stanie: na karku blizny i nieprzesuwalne zrosty skóry z mięśniami układające się w faldy (po nieumiejętnie robionych zastrzykach), lekki stan zapalny uszu, wnętrostwo. Chester miał bardzo widoczne problemy z tylną częścią ciała więc w trybie pilnym odwiedził ortopedę. Badania wykazały stany zapalne między wieloma kręgami w kręgosłupie, stan zapalny w stawie biodrowym i zwyrodnienia lędźwiowej części kręgosłupa oraz przeprost stawu skokowego. Czester ma nieprawidłowy chód i mocno powłóczy tylną łapą (ściera ją do krwi), jego problemy mają również tło neurologiczne. Chester przeszedł na początku września 2021 r. zabieg usztywnienia stawu skokowego. Przed Chesterem jeszcze kastracja oraz najprawdopodobniej usuwanie nadmiaru skóry ze zrostami z karku.
Chester przebywa w domu tymczasowym w Bytomiu, gdzie zostanie przygotowany do adopcji.

  • 2021.05.09 1
  • 2021.05.08 2
  • 2021.05.08 1

Wiek: 5 lat

Chester przebywa w Domu Tymczasowym w Bytomiu pod opieką Oli

Opiekunem domu tymczasowego jest Alicja Kurowska-Loba

Status: w przygotowaniu do adopcji

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, badanie moczu, nadanie kału, SNAP test na choroby odkleszczowe, RTG klatki piersiowej i kręgosłupa, badanie USG, badanie RTG stawów biodrowych, kolanowych, skokowych konsultacja kardiologiczna, tomografia komputerowa

zaszczepiony, odrobaczony, wkrótce zostanie wykastrowany

spondyloza lędźwiowa, wnętrostwo

Możesz wpłacić darowiznę dla Chestera

Możesz zostać wirtualnym opiekunem Chestera

Wirtualni opiekunowie Chestera: Sylwia Lempart, Ewa Wnęk-Leduchowska, Agata Domagała, Ewa Witman

Wieści z domu tymczasowego (DT)

  • Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
    Pokaż starsze wpisy
  • Więcej o Chesterze możesz przeczytać na FaceBook’u, na grupie Fundacja Pomocy Goldenom AUREA–PODOPIECZNI

    nasi podopieczni