Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Chester

Chester razem z drugim goldenem Niko trafili do nas w maju 2021 r. po odebraniu z pseudohodowli. Chester dość szybko zaaklimatyzował się w nowym domu, choć pozostał nieco strachliwy. Chester nie sprawia żadnych problemów, bardzo dobrze dogaduje się z psimi rezydentami, akceptuje też koty.
Chester trafił pod naszą opiekę w nie najlepszym stanie: na karku blizny i nieprzesuwalne zrosty skóry z mięśniami układające się w faldy (po nieumiejętnie robionych zastrzykach), lekki stan zapalny uszu, wnętrostwo. Chester miał bardzo widoczne problemy z tylną częścią ciała więc w trybie pilnym odwiedził ortopedę. Badania wykazały stany zapalne między wieloma kręgami w kręgosłupie, stan zapalny w stawie biodrowym i zwyrodnienia lędźwiowej części kręgosłupa oraz przeprost stawu skokowego. Czester ma nieprawidłowy chód i mocno powłóczy tylną łapą (ściera ją do krwi), jego problemy mają również tło neurologiczne. Chester przeszedł na początku września 2021 r. zabieg usztywnienia stawu skokowego.
W październiku 2021 r. Chester został adoptowany.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, badanie moczu, nadanie kału, SNAP test na choroby odkleszczowe, RTG klatki piersiowej i kręgosłupa, badanie USG, badanie RTG stawów biodrowych, kolanowych, skokowych konsultacja kardiologiczna, tomografia komputerowa zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany spondyloza lędźwiowa, wnętrostwo
Wirtualni opiekunowie Chestera: Sylwia Lempart, Ewa Wnęk-Leduchowska, Agata Domagała, Ewa Witman
  • 2021.05.09 1
  • 2021.05.08 2
  • 2021.05.08 1

pomogliśmy