Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Bianka (*)

W lipcu 2019 r. pod naszą opiekę trafiła 10-letnia Bianka. Rodzina suni nie mogła się nią dłużej opiekować i poprosiła nas o pomoc.
Okazało się, że sunia ma guzki na listwie mlecznej oraz pod skórą na całym ciele. Badanie cytologiczne wskazało na mastocytomę (nowotwór komórek tucznych). Zgodnie z zaleceniem onkologa, jeden guz został usunięty, okazał się mastocytomą o pierwszym stopniu złośliwości (najłagodniejszym). W tej sytuacji Biankę czekały kolejne zabiegi i usuwanie pozostałych zmian.
Bianka była przemiłą, spokojną, ale jednocześnie dość aktywną i radosna starszą damą. Lubiła towarzystwo człowieka, tolerowała psy i koty. Była niekłopotliwa i przeurocza.
Po pobycie w domu tymczasowym w Warszawie, Bianeczka w październiku 2019 r. zamieszkała w swoim nowym domu w Szczecinie.
21 lutego 2023 r. Bianka odeszła za Tęczowy Most.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, profil trzustkowo-jelitowy, badanie na choroby odkleszczowe, badanie kału, badanie moczu, badanie USG, RTG i USG stawów łokciowych, EKG i echo serca odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana mastocytoma mnoga
Wirtualni opiekunowie Bianki: Kacper Gucma, Monika Oziębłowska
  • zdjęcie psa na spacerze, biały golden retriever stoi bokiem na chodzniku, jest zapięty w bordowe szelki
  • zdjęcie psa na plaży, golden retriever leży na piasku, w tle wydmy, pochmurny dzień

pomogliśmy