Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Bianka

W lipcu 2019 r. pod naszą opiekę trafiła 10-letnia Bianka. Rodzina suni nie mogła się nią dłużej opiekować i poprosiła nas o pomoc.
Okazało się, że sunia ma guzki na listwie mlecznej oraz pod skórą na całym ciele. Badanie cytologiczne wskazało na mastocytomę (nowotwór komórek tucznych). Zgodnie z zaleceniem onkologa, jeden guz został usunięty, okazał się mastocytomą o pierwszym stopniu złośliwości (najłagodniejszym). W tej sytuacji Biankę czekają kolejne zabiegi i usuwanie pozostałych zmian.
Bianka to przemiła, spokojna, ale jednocześnie dość aktywna, radosna, starsza dama. Lubi towarzystwo człowieka, toleruje psy i koty. Jest niekłopotliwa i przeurocza.
Po pobycie w domu tymczasowym w Warszawie, Bianeczka w październiku 2019 r. zamieszkała w swoim nowym domu w Szczecinie.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, profil trzustkowo-jelitowy, badanie na choroby odkleszczowe, badanie kału, badanie moczu, badanie USG, RTG i USG stawów łokciowych, EKG i echo serca odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana mastocytoma mnoga
Wirtualni opiekunowie Bianki: Kacper Gucma, Monika Oziębłowska
  • zdjęcie psa na spacerze, biały golden retriever stoi bokiem na chodzniku, jest zapięty w bordowe szelki
  • zdjęcie psa na plaży, golden retriever leży na piasku, w tle wydmy, pochmurny dzień

pomogliśmy