Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Elmo

W styczniu 2020 r. poproszono nas o wzięcie pod opiekę błąkającego się goldena. Pomimo usilnych starań, nie udało się odnaleźć właściciela psa.
Elmo miał poranione i zdarte do opuszki wszystkich łap, co sprawiało mu duży ból. Miał też kilka ognisk bakteryjnego zapalenia skóry i miejscowe ubytki sierści. Wszystkie te problemy zostały wyleczone.
Elmo dał się poznać jako sympatyczny pies, przyjaźnie nastawiony do otoczenia. W domu toleruje inne psy i koty. Jednak na spacerach Elmo ma problem z emocjami, mocno się ekscytuje, ma problemy z wyciszeniem się, ciągnie na smyczy, ma problem w kontaktach z innymi psami, ciężko mu skupić się na przewodniku. Opiekunowie pracują z Elmo każdego dnia, aby nauczył się lepiej panować nad emocjami. Elmo to pies, który potrzebuje rutyny i stabilizacji.
W lipcu 2020 r. Elmo został adoptowany przez swoich tymczasowych opiekunów.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, SNAP test na choroby odkleszczowe odrobaczony, wykastrowany, wkrótce zostanie zaszczepiony
Wirtualni opiekunowie Elmo: Elżbieta i Krzysztof Sikora, Elżbieta Mularczyk, Aleksandra Bednorz-Szturc, Bronisława Bednorz, Igor Kowal
  • zdjęcie psa, golden retriever stoi na ulicy
  • zdjęcie psa, golden retriever stoi na łące
  • zdjęcie psa
  • zdjęcie psa, golden retiriever leży na podłodze z maskotką
  • zdjęcie psa

pomogliśmy