Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Niko

Niko razem z drugim goldenem Chesterem trafili do nas w maju 2021 r. po odebraniu z pseudohodowli. Na początku Niko nieco stresował się zmianami, jakie zaszły w jego życiu, ale dość szybko się zaaklimatyzował w nowym domu. Narazie Niko nie sprawia żadnych problemów, bardzo dobrze dogaduje się z psią rezydentką, akceptuje też koty. Miewa lęki, czasem boi się przedmiotów trzymanych w ręku przez człowieka, niepokoją go też różne niespodziewane dźwięki. Na szczęście szybko się uspakaja i wraca do równowagi.
Kiedy Niko trafił pod naszą opiekę był w nienajlepszym stanie: przesuszona skóra i matowa sierść, na karku blizny i nieprzesuwalne zrosty skóry z mięśniami układające się w faldy, stan zapalny uszu i oczu. Z uwagi na powiększony obrys i wolne tony serca, Niko wkrótce odwiedzi kardiologa. Wizyta u ortopedy wykazała niewielkie zwyrodnienia kręgosłupa oraz przeprosty w stawach skokowych. Niestety w tym wieku nie można tego wyleczyć, aktualna opcja to zastosowanie ortez w celu ograniczenia luzów w stawach. Na szczęście na chwilę obecną Niko nie odczuwa z tego powodu bólu. Wizyta u ortopedy, neurologa oraz badanie TK kręgosłupa nie dały nam odpowiedzi dlaczego prawa tylna łapa ma osłabione odruchy, a Niko delikatnie nią powłóczy i zdzieranie pazury. Czekamy na dalsze decyzje lekarzy.
Niko przebywał w domu tymczasowym w Szczekocinach, a w lipcu 2021 r. został adoptowany przez swoich opiekunów.

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, SNAP test na choroby odkleszczowe, badanie kału, badanie moczu, badanie RTG klatki piersiowej i kręgosłupa, badanie USG, badanie RTG stawów biodrowych, kolanowych skokowych, barkowych, łokciowych, tomografia komputerowa kręgosłupa zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany łagodna spondyloza kręgosłupa, problemy neurologiczne w tylnej części ciała
Wirtualni opiekunowie Niko: Maja Łątkowska, Beata Seferyńska
  • received_301369408244334
  • 187725190_4006788039388142_8831202119013904901_n

pomogliśmy