Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Betty

We wrześniu 2022 r. pod naszą opiekę trafiła starsza goldenka Betty. Zabraliśmy ją z przechowalni gminy Ćmielów, gdzie trafiła 3 tygodnie wcześniej po tym, jak się błąkała samotnie.
Betty to starsza sunia, która była bardzo mocno zaniedbana fizycznie. Na pierwszy rzut oka widać, że Betty ma problemy ortopedyczne – stwierdzono u niej spondylozę lędźwiowej części kręgosłupa, na szczęście jest to aktualnie niebolesne. Betty miała kilka narośli na skórze, w okolicy oczu i na głowie, miała też silne odparzenia skóry, które powstały pod zbitą i sfilcowaną sierścią. Najpilniejsza była jednak konsultacja u stomatologa, bo zęby suni były w bardzo złym stanie. W badaniu USG wyszedł też przewlekły stan zapalny jelita grubego, który był spowodowany obecnością pasożytów jelitowych.
W listopadzie 2022 r. Betty przeszła zabieg usunięcia kilkunastu zębów i narośli skórnych. Dwa tygodnie później miała bardzo ciężki kryzys zdrowotny, tak ciężki, że dosłownie walczyliśmy o jej życie. Podczas bardzo dokładnej diagnostyki okazało się, że sprawcą jest nowotwór komórek tucznych (mastocytoma) z przerzutem do węzłów chłonnych. Wdrożyliśmy leczenie onkologiczne, Betty będzie przyjmowała lek palladia, który powinien spowolnić postęp choroby nowotworowej.
Betty jest przeuroczą sunią. Jest radosna, dość energiczna, uwielbia kontakt z człowiekiem, toleruje bez problemu inne psy, koty. Zrobimy wszystko, aby ta wspaniała istotka żyła długo w komforcie i dobrym samopoczuciu.
W związku z chorobą nowotorową i wysokimi kosztami leczenia, Betty pozostanie dożywotnio pod naszą opieką.

  • 20220910_211841
  • 305268371_2090643261137309_6005152294234765488_n
  • 20220910_210834
  • 20220910_171705

Wiek: szacowany na 10 lat

Betty przebywa w Domu Tymczasowym w Wiązownej pod opieką Asi i Jacka

Opiekunem domu tymczasowego jest Agata Kratochwil

Status: nie do adopcji

badanie krwi: morfologia, biochemia, hormony tarczycy, badanie moczu, badanie USG, konsultacja kardiologiczna, konsultacja stomatologiczna, badanie na obecność chorób odkleszczowych, konsultacja onkologiczna

zaszczepiona, odrobaczona, wysterylizowana

spondyloza w lędźwiowej części kręgosłupa, nowotwór komórek tycznych (mastocytoma) z przerzutem do węzłów chłonnych

Możesz wpłacić darowiznę dla Betty

Możesz zostać wirtualnym opiekunem Betty

Wirtualni opiekunowie Betty: Agnieszka Okoń, Maria Machowska, Joanna Klapuch, Ewa Witman, Krystyna Kurek, Agnieszka Hołuń, Danuta Kania, Monika Suchowiak, Kamil Pieczątkiewicz, Karolina Maliszewska, Monika Oziębłowska, Elżbieta Mularczyk

Wieści z domu tymczasowego (DT)

Więcej o Betty możesz przeczytać na FaceBook’u, na grupie Fundacja Pomocy Goldenom AUREA–PODOPIECZNI

nasi podopieczni