Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

Ptyś

W maju 2018 r. pod naszą opiekę trafił golden Ptyś. Zabraliśmy go ze schroniska, gdzie trafił odebrany uprzednio z pseudohodowli.
Ptyś to przesympatyczny, niekłopotliwy pies. Jest przyjaźnie nastawiony psów, kotów, ludzi. Jest lękliwy, ma wrażliwą psychikę, ale przy mądrym wsparciu opiekuna, szybko radzi sobie ze stresem. Potrzebuje spokojnego domu, bez zgiełku, hałasu i zamieszania. Dużym wsparciem jest dla Ptysia drugi spokojny i zrównoważony pies.
Ptyś jest drobniutki, przyczyną jest choroba endokrynologiczna – karłowatość przysadkowa. Nie przeszkadza mu to jednak w życiu i codziennym funkcjonowaniu, nie wymaga też żadnego leczenia.
Ptyś ma problemy z sercem i musi przyjmować na stałe leki kardiologiczne. Jego stan jest ustabilizowany, ale Ptyś musi być pod regularną opieką kardiologa. Ptyś miał łagodny nowotwór jądra (nasieniaka), który został usunięty podczas kastracji.
Na tą chwilę największym i dotychczas niewyjaśnionym zmartwieniem w stanie zdrowia Ptysia jest anemia o nieznanym podłożu. Ptyś przeszedł wiele badań i konsultacji u specjalistów, najbardziej prawdopodobne przyczyny to autoimmunologiczna reakcja organizmu.
Ptyś przebywa w domu tymczasowym w Warszawie. Ze względu na wiek i stan zdrowia Ptyś zostanie dożywotnio pod naszą opieką.

 • zdjęcie psa
 • zdjęcie psa
 • zdjęcie psa
 • zdjęcie psa
 • zdjęcie psa

Wiek: 14 lat

Ptyś przebywa w Domu Tymczasowym w Piasecznie pod opieką Doroty i Mirka

Opiekunem domu tymczasowego jest Agata Kratochwil

Status: nie do adopcji

kilkukrotne badanie krwi (morfologia, biochemia, hormony tarczycy, choroby odkleszczowe), biopsja jąder, badanie moczu, badania USG, badanie RTG, badania kardiologiczne, konsultacja onkologiczna

odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany

karłowatość przysadkowa, zespół chorej zatoki (serce), niedoczynność tarczycy, spondyloza kręgosłupa

Możesz wpłacić darowiznę dla Ptysia

Możesz zostać wirtualnym opiekunem Ptysia

Wirtualni opiekunowie Ptysia: Katarzyna Lewandowska i Paweł Gieraszczenko, Kamil Pieczątkiewicz, Agnieszka Okoń, Kamil Stranc, Katarzyna Czerniakiewicz, Piotr Kośmider, Agata Sobek

Wieści z domu tymczasowego (DT)

 • Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
  Pokaż starsze wpisy
 • Więcej o Ptysiu możesz przeczytać na FaceBook’u, na grupie Fundacja Pomocy Goldenom AUREA–PODOPIECZNI

  nasi podopieczni